
Ми вже багато розповідали про цікаві місця і куточки України. Наша країна багата мальовничими пейзажами, історичними пам'ятками, і навіть часом, непоганим сервісом обслуговування. Але думки про поїздку в Європу все одно не покидають нас. Подорож в Європу вимагає підготовки і ретельного планування.
У цій статті я розповім: які документи потрібні для поїздки за кордон на авто; як підготувати машину і скласти маршрут; що треба знати про поїздки по Європі і як перетинати кордон під час карантину і пандемії COVID - 19.
Документи
Для подорожі в Європу на власному авто вам знадобиться:
- Посвідчення водія (національне)
- Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт)
- Розпізнавальний знак України на транспортному засобі (UA)
- Договір обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів («Зелена картка»)
- Номерний знак на транспортний засіб
Країни-учасника Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року визнають національні водійські права один одного. Серед цих країн: Греція, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Німеччина, Мексика, Швеція, Чорногорія і інші країни Європи (з повним переліком можна ознайомитися на сторінці сайту МВС).
Українські права нового зразка, тобто ті, що видавалися після 2011 року відповідають усім вимоги національного посвідчення. А це означає, що з таким правами, можна законно водити авто в усіх країнах-учасницях Віденської конвенції. Якщо ж, у вас водійські права старого зразка, видані у формі книжечки, то для виїзду в Європу, необхідно обміняти їх на новий зразок.
Без страховки "Green Card" перетин кордону неможливий. "Зелена карта" - це страховий поліс (сертифікат) єдиної форми, введений на початку 1950-х років, діє у більшості країн Європи, а також ряду держав Азії і Африки. Існує два варіанти страховки "Зелена карта". Перший діє в Європі і в декількох північноафриканських і азіатських країнах.
Другий - виключно в Росії, Білорусі, Молдові, Румунії і Болгарії.
Страховку краще оформити перед виїздом за місцем проживання. Оскільки на кордоні в пунктах продажу страхових полісів можуть бути черги. Поліс можна придбати в страхових компаніях або ж онлайн. Для оформлення знадобляться водійське посвідчення і техпаспорт на машину.
Важливо: Якщо ви плануєте виїжджати за кордон на кредитному авто, вам необхідно отримати дозвіл банку.
Маршрут і переміщення по Європі
Обов'язково сплануйте маршрут і вивчіть дороги, по яких вам доведеться їхати. Звіртеся з картою платних магістралей країн, в які плануєте поїздку.
Для проїзду по платних дорогах Австрії, Німеччини, Болгарії, Молдавії, Румунії, Словаччини, Словенії, Чехії і Швейцарії потрібна так звана віньєтка*. Найчастіше вона є наклейкою, яка кріпиться на лобове скло з внутрішньої сторони. В деяких випадках на ній треба вказати номер автомобіля. Придбати віньєтку можна в пунктах перетину кордону (цілодобово) або на АЗС.
Вартість залежить від країни (в середньому €10-15 за тиждень), а ось штраф за відсутність або некоректне використання (наприклад, якщо ви не приклеїли її відповідно до інструкції, а поклали на приладову панель) набагато більший - від €100.
*Віньєтка - зазвичай це наклейка, документ, який підтверджує оплату проїзду по швидкісних дорогах країни.
У Угорщині і Румунії діють "електронні віньєтки" - інформація про оплату вноситься у базу, а ви отримуєте чек. В цьому випадку нічого клеїти на скло не потрібно.
Заплануйте місця ночівель і заправок, також не завадить підготувати список дилерських центрів вашої марки авто або незалежних СТО по маршруту. Плануючи поїздку, рекомендую подивитися відеоблоги. На YouTube зараз дуже багато відео про подорожі на авто по різних країнах світу. Це допоможе вам спланувати цікавий, захоплюючий маршрут з красивими місцями для перекусу і відпочинку. Та орієнтуватися в дорожніх знаках, незнайомих для нас українців. Дізнатися про хитрощі і лайфхаки, як заощадити на парковці.
Цікаво знати: якщо вас все-таки зупинив патрульний - виходити з автомобіля не потрібно, як це прийнято в Україні. Спокійно ведіть діалог з машини.
У коментарях під статтею я додам посилання на свої улюблені відеоблоги про подорожі.
Автомобіль
Для безпечної і комфортної поїздки треба заздалегідь підготувати машину. Обов'язково відвідаєте станцію техобслуговування, там професійно зможуть оцінити стан вашого авто :
- двигун, рульове управління, гальма, підвіску;
- відрегулювати, якщо потрібно, розвал-сходження;
- переконатися в справності фар;
- перевірити рівень технічних рідин, якщо і якщо потрібно, то долити.
В обов'язковому порядку оцініть стан покришок. Якщо є зовнішні ушкодження, тріщини, зносився протектор, то замініть шини на нові - це ваша безпека. Плануючи поїздку в зимовий період, враховуйте, що у більшості європейських країн використання шипованої резини заборонене - вона зношує дорожнє покриття. Заборона діє в Польщі, Румунії, Німеччині, Угорщині, Нідерландах, Португалії, Македонії, Сербії - тобто в країнах Центральної і Східної Європи.
Читайте також: ТОП зимових шин 2019-2020: преміум сегмент
Також, не забудьте перевірити запаску, вона має бути накачана і ціла. І простежите, щоб в ремкомплекте були всі необхідні інструменти і герметики. А в багажнику: аварійний комплект з жилетом зі світловідбивними елементами і аварійними знаками зупинки, аптечка.
Підготуйте салон машини, вас чекає далека поїздка, а тому вам і пасажирам має бути максимально комфортно. Зробіть комплексну хімчистку салону, або ж самостійно почистіть оббивку і всі пластикові елементи. У чистому салоні набагато приємніше подорожувати. Потурбуйтеся, щоб усі необхідні речі були під рукою, у вас і пасажирів була зручна і комфортна посадка, а в салоні хороша музика.
Читайте також: Як зробити авто затишним - облаштовуємо салон
Якщо необхідно, то укомплектуйте машину такими аксесуарами, як килимки в салон і багажник, вітровики, авточохли (особливо якщо подорожуєте з дітьми або домашніми улюбленцями), відеореєстратор. А для того, щоб трохи звільнити місце в салоні, рекомендуємо купити або орендувати багажник і бокс на дах авто.
Відправляючись в Європу з причепом, перевірте чи є на фаркопові євромаркування - помітку шукайте на пірозетнику. Якщо на митниці вирішать перевірити цю інформацію, а маркування не буде, то вас не пустять за кордон. Іще один момент, якщо ви їдете без причепа, а фаркоп зафіксований на машині, то гак необхідно зняти.
Схожа ситуація із дитячим автокріслом, вас не пустять за кордон, якщо на ньому не буде євромаркування.
Представлені на нашому сайті автокрісла пройшли випробування і краш-тести, відповідають стандартам ЄС і правилам ЄЕК ООН № 44-04. Потурбуйтеся про безпеку і комфорт дитини, вказуйте зріст та вагу і підбирайте відповідний варіант.
Купити дитяче автокрісло (вкажіть зріст та вагу дитини)
Перетинаємо кордон під час карантину і пандемії COVID - 19
У зв'язку з пандемією коронавіруса COVID - 19 у світі, і зростанням кількості нових випадків захворювання МОЗ України рекомендує утриматися від поїздок за кордон без нагальної потреби. Краще почекати коли ситуація налагодиться і тільки тоді планувати подорожі. Але якщо ви дуже обережні, і хочете в Європу, то нижче інформація, яка допоможе комфортніше перетнути кордон.
На сайті МОЗ регулярно оновлюються статуси усіх країн, відносно заборони/дозволу в'їзду іноземців. Детально вивчіть карантинні обмеження країни, в яку збираєтеся поїхати. Для цього зв'яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож (вибирайте необхідну країну зі списку і побачите контакти). А також з представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найактуальнішу інформацію.
Максимально потурбуйтеся про свою безпеку. Детально вивчіть умови вашого страхового полісу. Упевніться в тому, що він покриває випадки надзвичайної ситуації, у тому числі, інфікування коронавірусом.
А щоб дізнатися про стан роботи пункту пропуску на кордоні, використайте карту: ІНТЕРАКТИВНА МАПА ПУНКТІВ ПРОПУСКУ/КПВВ. На сторінці є фільтри: по країні, типу пункту пропуску, назві пункту. На інтерактивній карті відображаються тільки діючі пункти пропуску. Пункти пропуску, що тимчасово закриті на карті не відображаються. Також на карті можна подивитися завантаженість ПП.
Цей список обмежує подорож на авто по країнах Європи. Не так багато країн куди можна відправитися у відпустку на машині. За станом на початок серпня 2020 року основними туристичними напрямками для українців стали шість країн. При цьому Чорногорія знаходиться в "червоній" зоні, тому українці після повернення додому повинні або відправитися на самоізоляцію, або пройти ПЛР-тестування на коронавірус.
Зате в "зеленій" зоні залишається Албанія, Болгарія, Єгипет, Туреччина і Хорватія, тому з них повертатися в Україну можна без додаткових вимог.
Плануючи поїздки, треба бути готовим, що умови і правила можуть змінитися у будь-який момент, залежно від епідеміологічної ситуації.
Сподобалася стаття - ставте "лайк", залишилися питання - пишіть в коментарі і ми відповімо на них. Діліться статтею з друзями і підписуйтеся на email- розсилку від AUTOMARKET.
Залишайтеся з нами і ми допоможемо зробити ваші поїздки і перебування в машині комфортними. З побажаннями гарної дороги, AUTOMARKET - зручно для автомобіліста