
Отже, у вас є автомобіль, велосипед і ви плануєте відпустку. Так куди ж поїхати, щоб насолодитися прекрасними пейзажами і отримати максимум вражень від поїздки. У цій статті ми розповімо про топ-місця для відпустки з велосипедом.
Якщо таку поїздку ви плануєте вперше, то варто підготувати авто і подумати куди краще буде закріпити велосипед: на дах машини або на фаркоп. Виходячи з цього встановити багажник або фаркоп і кріплення під велосипед. Перед поїздкою віддати вел на повне ТО і обов'язково взяти з собою велоінструменти і рем комплект.
Читайте також: Як вибрати багажник і бокс на дах автомобіля?
Збираємо велорюкзак
Що необхідно взяти з собою в поїздку? Насамперед підготуйте ремкомплект:
- запасна камера;
- гумові латки і клей;
- портативний насос;
- мультитул з необхідними ключами;
- бортировочні лопатки;
Мінімальний ремкомплект можна придбати в веломастерні де обслуговуєте велосипед, його вартість обійдеться в 500-600 грн. Також, рекомендуємо мати мастило в компактній ємності. Змащувати ланцюг велосипеда після миття або ж у разі якщо почуєте скрип під час катання. Його теж можна купити в веломастерні.
Для комфортних поїздок на велосипеді візьміть зручні шорти або штани, джерсі з довгим рукавом, щоб не обгоріти. Краще щоб одяг був спеціалізований, добре пропускав повітря, не парив і не сковувати рухи. Візьміть рукавички, якщо плануєте тривалі поїздки на велосипеді. А також подумайте про захист: наколінники і налокітники, і зрозуміло шолом.
Також, зберіть в рюкзак міні-аптечку на випадок падіння або травм.
В Україні не так багато облаштованих місць для комфортної катки велосипедом, але найкрасивіші маршрути проходять в Карпатах.
Читайте також: Як підготуватися до далекої поїздки на авто
Пилипець (Закарпатська область)
Невелике селище біля підніжжя гори Гемба. Канатна дорога працює з 10:00 до 18:00, час підйому всього 20 хвилин. Є байкпарк, а також багато варіантів маршрутів в горах.
В байкпарку є підготовлені траси як для новачків, так і для професіоналів:
- траса № 1 Super Mario - реальний екстрим, складна траса, рівень складності 5 з 5, довжина траси 2,35 км;
- траса № 2 Kapitoshka - рівень складності 4 з 5, дистанція траси 2,85 км;
- траса № 3 Gorillas - велотрасса середнього рівня складності 3 з 5 довжиною 3,65 км;
- траса № 4 Romantika - відносно низького рівня складності 2 з 5, дистанція найдовша - 5,1 км.
Вартість підйому по канатній дорозі (велоабонемент) на один день 440 грн, на 2 дні - 750 грн, 3 - 1100 грн, 4 дня - 1400 грн.
Рекомендуємо прокотитися по хребту гори Гемба і спуститися до водоспаду Шипіт. Ця пригода надовго запам'ятається і вразить красою пейзажів. На верху біля канатної дороги можна орендувати ГАЗ-66, він завезе вас на вершину гори. В причіп поміщається до 8 велосипедів, вартість підйому 300-400 грн з людини/велосипеда.
Ця весна була холодною, тому на початку літа в горах ще стояв сніг. Це нереальне відчуття катати по засніжених горах, які плавно переходять в густий ліс.
На горі у підйомника є кафешки і невеликі прилавки з місцевими наливками і їжею. Популярністю користується "Чайовня" - автентичне кафе, звідки відкривається прекрасний вид. У лісі біля водоспаду Шипіт можна відвідати майстер-класи з плетіння, малювання хною і інше. Також, в Пилипці можна орендувати квадроцикли або покататися на конях, відвідати чани і скупатися у водоспаді Шипіт. Або з'їздити машиною на день до озера Синевір (50 км).
Місцеві жителі дуже привітні і чуйні. Селище невелике, орендувати житло з сніданком можна за 300 грн/за добу.
Щороку на Івана-Купала (7 липня) проходить фестиваль біля водоспаду Шипіт, його ще називають Хіппі-фестивалем. Організовується наметове містечко і гуляння проходять кілька тижнів поспіль.
Буковель (Івано-Франківська область)
Всі, хто хоча б раз був у Буковелі знають, що це недешевий курорт з розвагами: водні лижі, вейкборд, рафтинг, риболовля, кінні прогулянки по лісах і горах, піші екскурсії, спа-центри та багато іншого. Також, на території туристичного комплексу Буковель розмістився велопарк. Траси пологі і дуже короткі, багато приватних територій. Не найкраще місце, якщо ви не новачок і хочете накататися. Також, підйомник не дуже зручний, велосипед доводиться підвішувати за колесо. Загалом, якщо ви підкований велосипедист і багато де катали, то в цілях порівняння можна відвідати Буковель байкпарк, але розраховувати на екстремальне катання не варто.
Буковель підходить для велопрогулянок з сім'єю. Легкі маршрути лісовими стежками з видами на карпатські гори. Ви можете присвятити такій прогулянці цілий день, влаштувавши пікнік на оглядових ділянках маршруту. При цьому велосипеди можна взяти в оренду.
Житло в літній період від 400-500 грн/добу, багато ресторанів, барів і кафе.
Славське (Львівська область)
У Славському працює підйомник, вартість підйому з велосипедом на 2 дня 800 грн - будні, 950 грн - вихідні. Канатна дорога працює з 9:00 до 18:00. Але мінус в тому, що підйом на гору займає 35-40 хвилин. Тому якщо їдете спеціально в байк парк і плануєте спускатися велотрасами, то в середньому розраховуйте на 5-6 спусків в день. Це якщо плануєте перерви між підйомами.
В байкпарку "Захар Беркут" є траси трьох рівнів складності і підготовки, маршрути складні за рахунок великого кута нахилу.
Тому для новачків і малопідготованих рекомендуємо пейзажні і приємні маршрути уздовж хребта в супроводі провідника:
- Славське - с. Волосянка - с. Хащованя - с. Волосянка - Славське, (25 км)
Маршрут, який приведе вас до гірського озера і познайомить з багатьма іншими пам'ятками Карпат.
- Славське - Лавочне - перевал Бескид - Лавочне
Простий маршрут, в основному проходить лісовозними ґрунтовими дорогами.
В додатку maps.me або google maps є багато варіантів маршрутів.
На горі біля станції підйомника - кафе і прилавки з напоями та місцевими стравами. Є можливість покататися на конях або квадроциклах.
Знайти і забронювати житло в Славську можна на сайтах karpaty.info або booking.com, ціна від 200-250 грн/добу. При бронюванні уточнюйте можливість залишити велосипед.
Верховина (Івано-Франківська область)
В 50 км від Буковелі знаходиться Верховина - центр гуцульської культури. Цей край багатий легендами, природними та архітектурними пам'ятками. Також, місцевість популярна серед любителів гірського велоспорту. Верховина дарує, як легкі і приємні маршрути уздовж Чорного Черемоша, так і реальний карпатський екстрим на різких підйомах і крутих спусках. Дозволяючи оглянути пасовища, ліси і природу гір. П'ятірка нескладних, і одночасно добре оснащених маршрутів:
- Оглядовий маршрут: Верховина - Ільці - Верховина (10 км)
Маршрут легко здолати за пару годин, проїжджаючи через річку Чорний Черемош в різних місцях.
- Гуцульські села Верховина - Криворівня - Верхній Ясенів - Рівня - Вигода - Красноїлля - Замагора - Верховина (37 км).
Нескладний велосипедний маршрут для одноденної подорожі, підійде для велосипедистів із середнім досвідом і новачків з хорошою фізичною підготовкою.
- Туристичний маршрут: Верховина - Кринта - Угорський Камінь (30 км)
Це нескладний новий маршрут, який потребує хорошого провідника.
- Під старими мостами: веломаршрут з Ворохти до селища Вороненко (11 км)
Легкий, цікавий, і поруч з смт. Верховина.
Верховина ще одна з найбільш зручних точок для підйому на Говерлу.
Яремче (Івано-Франківська область)
Популярне туристичне місце, якщо хочете насолодитися природою і побачити Карпати - тоді вам в Яремче! На велосипеді можна об'їхати всю прилеглу місцевість: водоспади, круті скелі, праліси.
Відпочинок в Яремче влітку - ідеальне місце для любителів катання на велосипеді. У регіоні є 18 позначених веломаршрутів різного рівня складності, до яких щосезону додаються нові, нижче пару популярних:
- Багрівець: Яремче (центр) - вольєри - Багрівець - база "Карпати" - водоспад Пробій (7 км)
Маршрут середньої складності по околицях Яремче. У Багрівці розміщені вольєри Карпатського національного природного парку. Там можна погодувати оленів і диких кабанів, поспостерігати за хижими птахами. Маршрут проходить через два водоспади, Дівочі сльози (р. Жонка) і Пробій (р. Прут), відкривається прекрасний гірський пейзаж.
- Легенда: Яремче - монастир - база "Легенда" (17 км)
Маршрут проходить підвісним мостом над р. Прут, уздовж річки і лісом до монастиря св. Андрія. Кінцева точка - база Легенда побудована в гуцульському стилі.
В Яремче є кемпінгове містечко на 30 місць, знаходиться біля підніжжя гори Маковиця. У вартість входить намет, матрац і подушка. Є санвузол з літнім душем, альтанка з газовою плитою і холодильником, мангал. З однієї людини 25 грн/добу. Є додаткові послуги за додаткову ціну.
Також, можна катнути на машині або велосипедом в Буковель (40 км). Піднятися на підйомнику в байкпарк і випробувати пару трас. А якщо захочеться відпочити від активності, завжди є можливість одноденних екскурсій до сусідніх туристичних місць Верховини, Коломиї, Рахова.
За останні пару років велотуристи переорієнтувалися з Криму на Закарпаття. І це, мабуть, найпопулярніші веломаршрути в Україні - 5 відомих карпатських курортів. Кожен з з яких відомий як відправна точка або мета веломаршрутів. Крім того, Буковель та Пилипець пишаються чудовими велопарками.
В наступних наших статтях ми будемо розповідати про топ-місцях для відпочинку з дітьми, ледачого оздоровчого відпочинку (санаторії, пансіонати) і романтичних місцях України.
Сподобалася стаття - ставте "лайк", залишилися питання - пишіть в коментарі і ми відповімо на них. Діліться статтею з друзями і підписуйтесь на email-розсилку від AUTOMARKET.
Залишайтеся з нами і ми допоможемо зробити ваші поїздки і перебування в машині комфортними. З побажаннями гарної дороги, AUTOMARKET - зручно для автомобіліста