
Прощання з вірним "залізним конем" вимагає чималих витрат часу, сил і грошей. Однак тільки так можна вдало продати машину, не продешевити і не зганьбившись перед покупцем.
Підготовка салону машини перед продажем
Існує ряд процедур, обов'язкових перед відправкою машини на продаж. До їх переліку входить:
Хімчистка підлогового покриття – як правило, включає 3 етапи: суху, а також органічну і неорганічну. Для виконання хімчистки використовується пар і торнадор, які дозволяють видалити бруд, що скупчився в області педалей. За допомогою цих засобів також можна позбутися від слідів солі і хімічних реагентів, що використовуються комунальними службами для очищення доріг взимку.
Очистити виступ під водійським сидінням у джипів. На ньому постійно накопичується бруд з черевиків, фарба, гуталін, бітум і крихти гуми. Щоб захистити підлогу машини від бруду і пилу, в салоні обов'язково повинні бути встановлені килимки;
Хімчистка передніх і задніх сидінь – перетяжка накопичує пил, страждає від вологи, фарби і закліпок на джинсах і шкіряних ременях. Задній диван – окрема тема. Діти, домашні тварини, речі що перевозяться, створюють безліч плям.
Видалити плями на обшивці допоможе хімчистка сидінь або авточохли. Якщо чохли були встановлені раніше, то сидіння будуть в ідеальному стані, знімайте і продавайте авто. Якщо ж обшивка убита, то сліди зносу можна приховати тими ж авточохлами.
Хімчистка стелі – для її перетяжки використовується алькантара або спеціальна мембранна тканина, яка кріпиться клеєм до м'якої заводської прокладки, а потім – до жорсткого каркаса. Найчастіше на стелі з'являються плями й розводи, які відразу ж привертають увагу. Чистити цю частину салону потрібно вручну. Під час підготовки стелі не слід забувати про стійки, які часто забруднюються при їзді з відкритими вікнами без дефлекторів.
Чистка торпедо, центральної консолі і пластика – при підготовці машини до продажу важливо вичистити пластикові ніші від пилу, засохлих плям від напоїв та їжі, слідів від пальців на дисплеї і панелі приладів. Для оновлення пластикових деталей їх потрібно покрити антистатиком.
Хімчистка багажника – складається з двох етапів: очищення видимої і невидимої зон. Перша частина включає видалення плям, бруду, слідів від домашніх тварин. Також корекцію ворсу від слідів установленого в багажнику килимка. Чистка також включає обробку простору під фальшполом, оновлення зовнішнього вигляду запаски і видалення іржі з металевих деталей кузова. В подальшому уникнути проблем з пролитими технічними рідинами допоможе органайзер в багажник авто .
Усунення запаху в салоні – жоден продавець не зможе продати машину, якщо в її салоні присутній неприємний запах. Видалити його можна в 2 етапи. Перший – локальна хімчистка підлоги або сидінь – в залежності від того, що є причиною сморіду. Другий – полягає в озонуванні. В повітрі, насиченому киснем, гинуть мікроби і бактерії. Як правило, на озонування йде близько 30 – 40 хвилин, і ще 15 – 20 – на ретельне провітрювання салону.
Фарбування шкіри – цей матеріал нестійкий до подряпин і потертостей. Щоб приховати сліди зносу, необхідно підфарбувати матеріал (екошкіра, шкіра) спеціальним засобом. Більш докладно про догляд за екошкірою читайте тут .
В комплексі ці процедури допоможуть відновити вигляд інтер'єру машини і продати її значно дорожче середньоринкових цін.
Підібрати чохли на сидіння за авто (вказавши: марку, модель, рік випуску)
Підготовка кузова авто
Кузов – це та частина машини, яка найбільше страждає від поганих погодних і експлуатаційних умов. Щоб підготувати її перед продажем автомобіля, необхідні:
Передпродажне полірування кузовних елементів – покупцеві сподобається машина з гладким кузовом без подряпин. Для цього металеві поверхні авто потрібно відполірувати пастою з мікро-абразивом. Це видалить неглибокі подряпини і швидко поверне автомобілю колишній блиск;
Полірування потертостей і подряпин – позбутися від них допоможе локальне полірування в 4 етапи. Якщо подряпина не дійшла до шару фарби, а зачепила лише лак – то вона зникне. На її місці залишиться практично непомітна канавка;
Видалення відколів – допоможе в тому випадку, якщо ушкоджень не більше десяти. В іншому випадку фарбування зробить машину в буквальному сенсі "прищавою", а потенційний покупець подумає, що ви побажали заощадити;
Корекція кольору кузова і покриття захисним воском – ця процедура полягає в використанні поліролі та спеціалізованого воску. Вона використовується у випадках, коли у власника немає часу на полірування автомобільного кузова;
Полірування оптики – невиразні мутні фари не сподобаються жодному покупцеві. Вирішіть цю проблему відполірувавши фари;
Відновлення зовнішнього пластика – згодом пластикові деталі кузова вицвітають і стають світлішими. В результаті бризковики, накладки на бампер, дефлектори капота втрачають свій насичений колір і роблять кузов менш привабливим. Після відновлення, пластикові деталі кузова протягом декількох тижнів залишатимуться, як нові;
Видалення тонування – при сильному тонуванні скла можуть виникнути проблеми з реєстрацією або при виїзді за кордон. В цьому випадку краще зняти плівку ще до продажу автомобіля. Зробити це потрібно так, щоб на фарах і склі не залишилося розводів і слідів клею.
Автомобіль, який пройшов усі етапи підготовки та укомплектований необхідними аксесуарами буде повністю готовий до продажу.
Думка експерта AUTOMARKET:
Послуги з підготовки машини перед продажем пропонують багато спеціалізованих СТО. Однак далеко не кожна станція готова гарантувати гарний результат. З аксесуарами теж саме, купуйте товари в перевірених магазинах, читайте відгуки і дивіться відеоогляди.
З побажаннями гарної дороги, AUTOMARKET - зручно для автомобіліста